Přehled hry

Přehled hry

Polarity™ je snadné se naučit, vzrušující hrát a strategicky dostatečně vyzývavé k tomu, aby jste u ní vydrželi mnoho nadcházejících let.

Polarity je vhodná pro začátečnické hráče od 7 let výše – ale poskytne hlubokou, netušenou a vytrvávající výzvu hráčům pokročilejším. Polarity láká ke zkoušení nových taktik pokaždé, když ji hrajete. Žádná hra se neopakuje dvakrát. Pokaždé objevujete něco nového.

Za využití magnetických sil se hráči střídají v umísťování vznášejících se magnetických disků (Kejklíři) na desku, aby uvalili na protihráče chaos. Tento chaos, který způsobuje, že se disky ve hře sejdou v masu magnetického šílenství, ústí v příležitosti získat skóre. Štosy o více než jednom disku (Věže) jsou počítány jako body a hráč s největším počtem bodů na konci hry vyhrává.

Pro úplný přehled pravidel si můžete stáhnout sešit Pravidla polarity a projít Strategickou příručku Polarity, v níž najdete pokročilé hrací tipy, varianty, otázky a odpovědi (FAQ), ilustrované průvodce herními scénáři a ještě více. Oba soubory jsou ve formátu Adobe PDF.

Jak se hra hraje

Rozdělte disky

Začněte rozdělením disků pro černého a bílého hráče a dejte každému 26 disků.

Vyberte si, kdo je černý a kdo je bílý.

Abyste určiti, kdo bude hrát jako černý a kdo jako bílý, vyhoďte do vzduchu ČERVENÝ disk. Místo panen a orlů ukazuje červený disk magnetický sever a magnetický jih.

Na ČERVENÉM středovém disku je sever reprezentován linkou a jih tečkou:

Vyhoďte ČERVENÝM diskem do vzduchu, jako by to byla mince, a nechte každého hráče, aby během té chvíle vyvolal „sever“ nebo „jih“. Pokud hráč zvolil svůj pól a vyhraje, může si vybrat, zda bude hrát černými nebo bílými disky. Vítěznou stranou vzhůru je červený disk umístěn do středu plochy. Bílé disky jsou magnetickým jihem a černé disky magnetickým severem, bílá přitom VŽDY hraje jako první.

Vybudujte své Základy

Bílý hráč umístí 5 disků kamkoli na hrací plochu. To jsou takzvané Základní disky. Dokud jsou disky uvnitř kruhu, který obklopuje hrací oblast, je položení disků legální. Pokročilejší hráči mohou užít odlišné typy umísťování disků, aby získali strategickou výhodu.

Jakmile bílý hráč umístí své disky, může své disky umístit černý hráč. Toto pokládání Základních disků je JEDINOU chvílí ve hře, kdy může hráč přímo položit Základní disk na plocho na hrací podložku. Základní disky mohou být vytvořeny později úmyslnou nebo náhodnou konverzí. Plocha připravená k vlastní hře vypadá obvykle takto:

Zábava začíná!

Teď když každý hráč položil pět disků své vlastní barvy naležato na plochu, může bílý hráč začít stavět na desku své vznášející se „Stojící disky“. Abyste to provedli, VNÍMEJTE magnetickou sílu, která se vytváří mezi diskem který je ve vaší ruce a základním diskem. Tato oblast mezi disky se chová jako magnetický polštář, na kterém se budou stojící disky vznášet. Jakmile jste úspěšně umístili jeden ze svých disků, může hrát váš protihráč.

Vytvořte si teritorium, získejte půdu, zatlačte svého protihráče, podpořte chaos!

Hráči se střídají a hrají své disky tak, aby přinutili svého protihráče udělat chybu, která způsobí, že se disky slepí k sobě. Když se disky spojí, hráč který akci nezpůsobil se musí pokusit získat spojené disky jako kořist a převést je tak na body.

Disky, které spadnou, se nechávají ležet tam kam spadly, zatímco disky, které se spojí, mohou být ukořistěny pro body.

Někdy je během hry nutné konvertovat nakloněné kameny v Základní disky. To vám dává více míst, kam zahrát další nakloněný disk – nebo zasáhnout do teritoria vašeho protihráče. Hráči se střídají a pokládají své disky tak, aby přiměli svého protihráče dělat chyby, které způsobí, že se disky slepí k sobě. Když se disk spojí s jiným, vytvoří spolu Věž. Takové Věže mohou být proměněny v body.

Postupně hráči rozvíjejí svou schopnost „vidět“ magnetická pole, která jsou ve hře. Tato dovednost dává hráčům výhodu předvídat, jak umístění disku ovlivní další disky v hracím poli.

Čím více Polarity hrajete, tím lépe ovládnete síly magnetismu, abyste porazili protihráče!

Kompletní pravidla a Strategickou příručku si můžete stáhnout zde.